شنبه, 30 دی 1396

فرصت ثبت نام در مسابقه مباهله تمدید شد. تقویم جدید به شرح ذیل می باشد:

 

                                                                         

پایان مهلت ارسال آثار: دهه مبارک فجر ( 1396/11/22)

 

آغاز داوری: ولادت حضرت زهرا(س) ( 1396/12/18)

 

                       مراسم اختتامیه جشنواره و اعلام نتایج: ولادت امام علی (ع) ( 1397/01/11)               

شیو ه نامه جشنواره ملی فرهنگی هنری مباهله در ششمین جلسه کارگروه تبلیغ و ترویج شورای هماهنگی و گسترش فعالیتهای قرانی که در بهمن ماه 93 در محل اداره کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی برگزار گردید بعد از تشریح توسط حجت الاسلام و المسلمین  شاه آبادی مسئول موسسه غدیر شناسی و بحث و بررسی اعضای این کارگروه به تصویب رسید.لازم به ذکر است فراخوان این جشنواره در اسفند ماه 93 اعلام می گردد.

ادامه مطلب...

نخستین همایش امام شناسی با موضوع «مباهله و ولایت» به همراه رونمایی از پوستر جشنواره فرهنگی، هنری مباهله در سالن همایش‌های روزنامه قدس برگزار شد.
 معاون قرآن و عترت  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در آغاز این مراسم  گفت: مباهله سند حقانیت دین مبین اسلام است و ما شیعیان باید به دینی که مبتنی بر وحی و وحدانیت است مباهات کنیم.
حجت الاسلام والمسلمین  کاظمی نسب، مهمترین هدف همایش امام شناسی با موضوع «مباهله و ولایت» را یادآوری ذکر خدا دانست و گفت: عظمت اهل بیت (ع) بر همه ما آشکار است و  وظیفه داریم با برگزاری چنین مراسمی این روزهای خدا را یادآوری کنیم.
وی گفت: جشنواره «مباهله» تلاش خواهد کرد با به کار گرفتن هنر در خدمت دین موضوع مباهله را ترویج و فعالیتهای فرهنگی و هنری را در این راستا توسعه دهد
حجت الاسلام و المسلمین واعظ موسوی نیز در این مراسم به رخدادهای تاریخی و مهم صدر اسلام و نزول سوره  هل اتی و آیات مباهله، ولایت، و آیه تطهیر اشاره کرد و گفت: این چهار رویداد برای حقانیت تشیع و شان والای اهل بیت (ع) کافی است.
محقق و پژوهشگر حوزه علمیه با بیان اینکه خداوند ناپاکي و آلودگي را از اهل بيت(ع) برطرف ساخت و کاملا پاکيزه و طاهرگرداند، گفت:  آیه تطهیر در سال نهم هجری و با بیان احکام ویژه زنان پیامبر (ص) اوج تعالی آنان در حجاب و پرده نشینی را بیان می کند؛ همان گونه که  در مقابل زنان معمولی باید کف آن را  رعایت نمایند.

ادامه مطلب...